Śmietanowa fantazja Kategorie
   PRZEPIS


Składniki:
1640 ml śmietany kremówki 30%
100 g wiórków kokosowych
400 g masy krówkowej (kajmakowej)
9 łyżek żelatyny (240 ml gorącej wody do żelatyny)
8 łyżek cukru pudru
3 paczki herbatników maślanych (3 x 250 g)
czekolada mleczna lub gorzka


Wykonanie:

Blaszkę o wymiarach 24 x 38 wykładamy papierem do pieczenia, a następnie na spód wykładamy pierwszą warstwę herbatników.
Warstwa kokosowa: około 490 ml śmietany kremówki ubijamy na sztywno. Następnie dodajemy 3 łyżki cukru pudru oraz 100 g wiórków kokosowych i wszystko mieszamy. Na koniec dodajemy żelatynę, którą rozpuściliśmy w 80 ml gorącej wody i zostawiliśmy do przestygnięcia. Żelatynę do masy wlewamy cienkim strumieniem i mieszamy mikserem, by dokładnie ją rozprowadzić po masie. Tak przygotowaną masę wlewamy do wcześniej przygotowanej blaszki z herbatnikami i rozprowadzamy równomiernie po całej powierzchni. Masę przykrywamy drugą warstwą herbatników. Blaszkę wkładamy do lodówki.

Warstwa toffi: ubijamy około 490 ml śmietany kremówki na sztywno. Następnie dodajemy masę krówkową (gdy masa będzie za gęsta rozpuszczamy ją w gorącej kąpieli wodnej). Na koniec dodajemy, żelatyną którą rozpuściliśmy w 80 ml gorącej wody i zostawiliśmy ją do przestygnięcia. Żelatynę do masy wlewamy cienkim strumieniem i mieszamy mikserem, by dokładnie ją rozprowadzić. Masę wykładamy na warstwę herbatników i rozprowadzamy równomiernie po całej powierzchni. Przykrywamy trzecią warstwą herbatników. Blaszkę wkładamy ponownie do lodówki.

Warstwa śmietanowa: ubijamy około 660 ml śmietany kremówki na sztywno. Dodajemy około 5 łyżek cukru pudru i żelatynę, którą rozpuściliśmy w 80 ml gorącej wody i zostawiliśmy ją do przestygnięcia. Żelatynę do śmietany wlewamy cienkim strumieniem i mieszamy mikserem, by dokładnie ją rozprowadzić. Śmietanę wykładamy na warstwę herbatników i rozprowadzamy równomiernie po całej powierzchni.
Na samą górę ścieramy mleczną lub gorzką czekoladę. Ciasto wkładamy do lodówki na kilka godzin. Smacznego!

PRZEPIS VIDEOStrona główna
Ciasta i słodkości(188)
Babki i babeczki(20)
Biszkoptowe(39)
Bez pieczenia(26)
Desery(14)
Na kruchym(17)
Serniki(25)
Pączki i ciastka(24)
Pozostałe(23)
Dania główne(61)
Zupy(18)
Pieczywo(35)
Sałatki i surówki(25)
Domowe wędliny(12)
Porady(19)
Informacje


.........................................................Na kanał YouTube, gdzie prezentujemy nasze przepisy w formie filmu.

.........................................................

Podoba się przepis?
Udostępnij go znajomym na serwisach społecznościowych.


.........................................................